Kaffeine

jakoś umknął mi ten fragment sylwestra i dni po nim… 
do 2 stycznia to tylko słyszałem o tej Kawiarni…. wiedziałem tylko że jest jedną z najlepszych i wiedziałem, że pracuje w niej Błażko Stempin.. od czterech lat zbierałem się żeby wybrać się z powrotem do Londynu bo zachwyt tym miastem nie stopniał nawet odrobinę.. Wchodząc ze znajomymi od razu gęba mi się zaśmiała jak zauważyłem jakże polski akcent w tej malutkiej kawiarni. I to jest właśnie to. Odpowiednie podejście człowieka doświadczonego, mały przytulny punkt, świetny sprzęt w środku z jedną z najlepszych kaw z palarni Jamesa Hoffmanna i Anette Moldvaer (On został Mistrzem Świata w 2007′ roku Ona Mistrzynią Cup Tasting 2007′) czyli Square Mile Coffee Roasters oraz doświadczeni Bariści. 
wystarczy by odnieść sukces.
Kawiarnia również mocno kładzie nacisk na jedzenie, które jest robione z produktów ekologicznych, tak samo jest z mlekiem świeżym organicznym.

Na barze Synesso Cyncra, vst 18g, Robur E, Anfim Super Caimano do bezkofeinowego epsresso. tamper wypukły. Błażko warzy dozy i uzysk. Bajka.

Red Brick którego w skład wchodzi:

30% El Cascajal (Guatemala)
30% El Majahual (El Salvador) 
30% Sertao (Brazil) 
10% Kagumoini  (Kenya)

Pełne, kompleksowe słodkie espresso z nutami pieczonych jabłek, dojrzałych wiśni i melasy z finiszem mlecznej czekolady i marcepanu

dostaliśmy od Błażka babeczki….. nigdy lepszych nie jadłem.

w międzyczasie jeszcze zajrzeliśmy do Tapped & Packed prześwietnej kawiarenki  gdzie na szyldzie wisiał rower 🙂     kawa mega, na ścianie aktualna doza temperatura i czas w tabelce 🙂

przechodziliśmy obok Prufrock’a ale właśnie się remontował więc pogadaliśmy chwilę i poszliśmy na browar. pis

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s