Norwegia

często zastanawiam się jak tym razem będzie wyglądał powrót. Zawsze staram wracać się z uśmiechem, świeżym nastawieniem i energią na dalej. ale dziś nie wróciłem z tym zestawem. Ilekroć oszukuję się, że u nas i tak będzie dobrze, rzeczywistość zniża mnie do parteru. Patrzę na te smutne zmartwione twarze, narzekające, przeklinające na lewo i prawo… kurde nie ma się czym cieszyć. I tak się jeszcze cieszę, że jestem tak skonstruowany, że puszczam sobie funk na słuchawki i płynę zatopiony.. ale już czasami i to nie wystarcza..

Norwegia… bez stresu, bez nerwów, bez pośpiechu. Co wtorki i czwartki benzyna taniej dzięki kaprysowi Króla. Podatki… oddają z nawiązką (zus nie bankrutuje..), praca stabilna, pracownik trzy razy w miesiącu może bez podania przyczyny nie przyjść do pracy. Dzieci są odwożone od domu do szkoły busem. Nie ma systemu oceniania (bo po co?) woda za darmo – zdatna do picia – rewelacyjna, prąd wynosi Cię śmieszne pieniądze… długooooo by wymieniać.

miałem to szczęście, że znalazłem się na norweskiej wsi -nieopodal małego miasteczka Vikersund, więc poniekąd mogę więcej powiedzieć o przypadkowo zaczepionych Norwegach. Mili, uśmiechnięci, wiecznie się witają gestami ze sobą, spotykają się na spacerach, wychodzą na biegówki, spotykają się na ploteczki 😉
ciepli, nie odmówią pomocy, godni zaufania – uwielbiają ciasto marchewkowe i wszystko co z przelewu. 

cdn.
Reklamy

3 uwagi do wpisu “Norwegia

  1. Damian rozumiem Cię baaaardzo dobrze 🙂 i być może to walka z wiatrakami … IMHO wystarczy konsekwentnie dawać dobry przykład mieszkając w naszym kraju, który pomimo wielu skrajności też potrafi być znośny 🙂 Cheer up !!

  2. pewnie, że potrafi i potrafimy się ponownie dobrze nastawić z biegiem czasu tylko jak zwiedzasz kolejny kraj z kolei gdzie na starcie jest łatwiej to ciągnie Cię tam gdzie lepiej i wygodniej, a pracować i tak będziemy całe życie więc skoro język nie jest przeszkodą to możemy pracować i otwierać kawiarnię tam gdzie i rokowania lepsze albo przynajmniej kultura bardziej rozwinięta…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s